Среда, 16.01.2019, 20:47

Главная » 2014 » Март » 25 » Дорогами визволення рідного краю
Дорогами визволення рідного краю

70 років відділяють нас від тих буремних подій, коли Ярмолинеччина була визволена від фашистської чуми.

З перших хвилин червневого світанку, коли прогриміли перші постріли Великої Вітчизняної війни, сини подільського краю були серед тих, хто до останнього патрона, до останнього подиху відстоював рідну землю. В боях за Батьківщину  17 тисяч наших земляків удостоєні високих урядових нагород, а 60 найбільш відважних стали Героями Радянського Союзу.

Подільська земля виплекала 82 Герої Радянського Союзу та одного Героя України. Серед них є й уродженці нашого району.

Згадати їх подвиги, вшанувати світлу пам'ять про них – мета заходу «Дорогами визволення рідного краю», який було проведено у Правдівській ЗШ  І – ІІІ ступенів  20 березня .

Ведучі свята  Гуцалюк Рустам та Парова Вікторія  розповіли усім присутнім  про життєві шляхи та героїчні подвиги героїв Ярмолинеччини: Баранова В.П., Пиявчика І.П., Рисюка І.Г.,  Хоптяра С.І.

Розповіді ведучих , що супроводжувалися цікавими презентаціями, дали змогу учням прослідкувати весь шлях  Проскурівсько-Чернівецької операції   (визволення області від німецько-фашистських загарбників). За блакитні небеса Поділля перестали битися від свинцю та металу 29 916 сердець воїнів армії-визволительки.

Надзвичайно цікавою була розповідь про визволення Татаринець (тепер Правдівка) від німецько-фашистських загарбників.

Згадали на святі і про бійців  першої гвардійської армії , підрозділ 52-го стрілецького корпусу 18 армії. Як згадка про них, височить у центрі села пам’ятник воїнам-визволителям, які пали смертю хоробрих у березні 1944.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто не повернувся з війни.

На святі також лунали пісні воєнних років, вірші про мужність, звитягу, героїзм.

По закінченні свята до підніжжя пам’ятника  воїнам-визволителям поклали вінки та квіти.

Гуцалюк Рустам,    учень 10 класу

Правдівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів