Суббота, 19.01.2019, 08:58

Главная » 2014 » Февраль » 14 » Вшанування учасників бойових дій у Афганістані
Вшанування учасників бойових дій у Афганістані

Вшанування учасників бойових дій у Афганістані.
     В Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. 25 років тому завершилося виведення радянських військ з Афганістану. Україна в тій війні втратила майже 3,5 тисячі своїх синів. Десятки тисяч повернулися скаліченими – фізично чи морально.
    Рани афганської  війни кровоточать i досi. Не можуть матері забути загиблих та  покалічених синів, а дружини та діти - своїх чоловiкiв i батьків. Ми маємо знати про страшні події безглуздої  війни i пам’ятати, що і серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подiй та  пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.
     У нашому селі також проживають люди,  які побували в пеклі Афганістану:  Чернюк Микола Петрович та  Попович Петро Іванович.     13 лютого у Правдівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для старшокласників  проведено виховний захід «Час і досі не загоїв рану»., ведучими якого були десятикласники   Парова В. та Гуцалюк Р..   Учні переглянули відеохроніку тих страшних років, прослухали вірші у виконанні Римар К. Цвігун О., Паюк Ю., Халікової А. Схвилювали  глядачів пісні «Десятий  наш десантний батальйон» (у виконанні учнів 11класу), «Вишні» (інсценізація   п’ятикласників).
     Поки на Землі існують гарячі точки,  порушується біблійна заповідь  «Не вбивай!», ми не повинні бути байдужими.  Там, де пролилася кров, виростає ненависть. Де виростає ненависть – сіється смерть.
    Пам’ятаймо тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває досі у спогадах, снах і думках. Вони цього заслуговують.

Вовк Алла,   президент шкільного парламенту

Цей одвічний біль -  Афганістан
Минають дні, ідуть роки.
Життя листки перегортає.
А біль Афгану - навіки,
В душі чомусь не замовкає.

11 лютого в Правдівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася виховна година для чнів 1-4 класів, на якій  вшанували пам’ять тих, хто поліг на афганській землі, дізналися  про героїв цієї страшної війни.    Учні 4 класу дали характеристику країні, що завдала нам стільки болю, горя, смутку. А учні 1-3 класів прочитали вірші поетів Хмельниччини. Вчителі розповіли про наших односельчан  Чернюка М.П. та Поповича П.І., які відчули біль  цієї страшної  війни.  Присутні переглянули відеоролики «Афганістан» та «Уходим…»
     Афганська війна назавжди залишиться болем у серці нашого народу. Про це повинен знати кожен. Про це повинні пам’ятати всі.

Н. Пічкун,     учениця 4 класу

Категория: Шкільне життя | Просмотров: 289 | Добавил: Nik_BMV | Рейтинг: 0.0/0